PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318193}

Z miłości do dzieci

For the Love of a Child
7,7 232
oceny
7,7 10 1 232
Z miłości do dzieci
powrót do forum filmu Z miłości do dzieci

rodziców, rodziny, społeczeństwo, wśród których przyszło im żyć...
(...)"Premiera. Telewizyjny dramat obyczajowy. Dwie aktorki: Sara i Yvonne w czasie występów dla wojsk amerykańskich w Wietnamie wzruszają się losem dzieci amerykańskich żołnierzy porzuconych na ulicy. Postanawiają założyć organizację, która pomaga dzieciom wykorzystywanym przez dorosłych. Raczkująca początkowo organizacja zamienia się z czasem w prawdziwą, ciepłą przystań dla skrzywdzonych dzieci."

Film ukazuje tragedię małego chłopca, bestialsko katowanego w rodzinnym domu przez jego rodziców - oboje z wyższym wykształceniem... Chłopak w akcie desperacji, silnie znerwicowany, maltretowany, bity i zastraszany przez swoich rodziców, pewnego razu, uciekając w panicznym strachu przed goniącymi go rodzicami. Przeczuwając, że może go spotkać złe doświadczenie jego brata, postanawia zadzwonić do kogoś po pomoc, po ratunek. Udaje mu się zadzwonić do Childhelp, organizacji, która niesie pomoc dzieciom - ofiarom przemocy. Pracownicy organizacji ustalają adres chłopca. Przybyła na miejsce policja znajduje go pobitego i związanego. Jacob trafia do ośrodka dla maltretowanych dzieci, gdzie otrzymuje bezpieczeństwo, opiekę, miłość ze strony pracowników tej organizacji oraz swą pierwszą w życiu sympatię - dziewczynkę, która z podobnych powodów co on znalazła się w ośrodku Childhelp.
Początkowo chłopiec jest całkowicie zamknięty w sobie, milczący, pełen obaw i bojący się nawet przyjaznego mu otoczenia. Wewnątrz jego uczuć i myśli, w podświadomości do której przez długi czas on sam nawet nie ma dostępu, panuje jakby pustka, strach i jakaś irracjonalna w normalnych sytuacjach postawa lęku i agresji - może jako forma próby odreagowania doznanego zła...
Szczere rozmowy, normalne życie i interakcje z innymi ludźmi oraz z rówieśnikami - z czasem pozwalają chłopcu zacząć normalnie mówić, rozmawiać oraz pozbywać się owego irracjonalnego lęku i ducha agresji. Staje się normalnym człowiekiem, bardzo inteligentnym i wrażliwym - w przyszłości umiejącym też nieść pomoc innym dzieciom i ludziom potrzebującym pomocy.

Film autentyczny, mądry, piękny, wzruszający, poruszający i pouczający - pedagogiczny.

komentarz

Tulko czemu tak tu pusto? Ja spodziewałam się wiekszego odzewu po emisji w tvp1. Mnie porusztył ten film i przeraził.

Bazzant

to naprawdę dobry film telewizyjny. Jeden z lepszych. Straszny to był widok, kiedy zakopywali Jacoba, albo kiedy ten mały blondynek odwrócił się, a na plecach miał wypalone papierosami "bad boy". Aż strach pomyśleć, co dorośli wyrabiają z dziećmi...Okropne i smutne.

ocenił(a) film na 10
Echidna

Dzisiaj o 20:20 TvP1 powtarza ten świetny film! :-)

Świetny w swoim rodzaju,
bo i prawdziwie odzwierciedlajacy jakże często skrywaną prawdę krzywdzenia dzieci, co skutkuje nie rzadko cieżkimi urazami psychicznymi przez całe dalsze życie. I pozytywnym przesłaniem, mówiącym o tym, że jednak na szczęście nie wszyscy ludzie sątragicznie podli, choć droga skrzywdzonego dziecka aby w to uwierzyć i przeżyć normalność czułości, ciepła, miłości i opieki - aby otworzyć się na te normalne cechy ludzkie, a wcześniej uwierzyć w nie, pokonując własne wewnętrzne bariery czy blokady emocjonalne - jest częstokroć prawdziwą drogą przez mękę i trudną do wypowiedzenia, do wyrażenia.

P.s: Najtrudniej jest bowiem w takiej sytuacji dotrzeć przede wszystkim najpierw do siebie, gdyż dziecko nieustannie zastraszane, maltretowane, oszukiwane, wykorzystywane - musi najpierw dotrzeć do swojego ciągle wypieranego w obronie prawdziwego Ja. Trudno wiec jest mówić o sobie, paradoksalnie dlatego właśnie, że owe tragiczne cierpienia fizyczne a przede wszystkim emocjonalne, uczuciowe czyli psychiczne były ciągle wypierane ze s wiadomości.
Więc o sobie pisać nie będę - to najtrudniejsze jest.

Dla zainteresowanych tym tematem polecam lekturę ciekawych -aczkolwiek niekoniecznie łatwych- książek wspaniałej autorki Alice Miller, w których często można przejrzeć się niczym w zwierciadle, zwierciadle prawdy, która ma moc wyzwalać takze z okowów niszczącego kłastwa.

Ten film skłania do myślenia i watro o nim mówić aby pokonać zmowę milczenia.

ocenił(a) film na 4
komentarz

Piękny? Mądry? Po-u-cza-ją-cy? Luuudzie. Bez urazy, ale chyba jesteście ślepi i oglądaliście ten film Braillem. Toż to nic więcej, jak kolejny bełkot z cyklu "biedne pokrzywdzone dziecko uratowane przez cudownych wolontariuszy z rąk okrutnych rodziców". Ckliwe, żałosne i nudne. Typowa zapchajdziura w sam raz do jedynkowych "Okruchów życia". Różnym pustym głowom złaknionym prostackiego kina, w którym mdłe miłosierdzie jest zawsze górą, na pewno się spodoba. Wymagający widz nie ma czego szukać. Może się ewentualnie ponabijać z banałów na banałach i banałami poganiających i beznadziejnego aktorstwa, w szczególności w wykonaniu dzieciaków.

ocenił(a) film na 8
Daguchna

Takim ludziom to naprawde przydałoby się kilka szpilek w plecy. Wtedy przdmówca zrozumiałyby jakie plecie bzdury. Tak. Po-u-cza-ją-cy.. przeliterować? Jak ktoś chce się ponabijać z takich filmów to widocznie jest zbyt "zamerykańszczony". Nie dobrze mi się robi jak ktoś gada o "wymagających widzach" na formum filmu TV. Człowieka żalość ogarnia. Idz lepiej obejżeć ckiwą historyjkę o slumsach "milioner z ulicy". To ci się spodoba. W końcu 8 oskarów. A film wardzo dobry. W sam raz dla całej rodzinki. Opowiada o 2 silnych, zawziętych kobietach, dzieki którym ocalało wiele bezbronnych dzieci. Najwidoczniej niektórzy są za bardzo zaślepieni oskarowymi kreacjami, żeby to zrozumieć. A więc można powiedzieć, że jestem "pustą głową, która złakniona jest prostackiego kina". Wspólczuje ci jeśli ty określasz miłosierdzie jako "mdłe". Może nie podoba ci się to, że ktoś robi coś dla drugiego człowieka, rozumie go, a ty tylko siedzisz przed komputerem i możesz tylko krytykować. Jednak taka krytyka jest nic nie warta.

ocenił(a) film na 2
Daguchna

dokładnie! mi też ten film w ogóle się nie podobał. beznadziejne role tych dwóch amerykanek co zachciało im się "ratować" japońskie dzieci, i jeszcze ten tekst dzieciaka gdy zadzwonił na infolinię: "wierzy pani w anioły?"
porażka.

Daguchna

hahahahahahahahaha
sory musiałam wyśmiać tych 2 wyżej. człowieku ( przeczytaj to co napisałeś, przemyśl to dwa razy (to nie boli) usuń to i napisz jeszcze raz. albo wcale nie pisz po co marnować miejsce nie ?? przestań zgrywać jakiegoś zasranego krytyka filmowego nie miejscie nie czas. myślisz że jak tak napiszesz to film coś straci ? mylisz sie haha ty tu nic nie znaczysz. wiesz czemu mnie wkurzyłeś ? bo zjechałeś film i chyba ci to sprawiło radoche a skoro tak to masz bardzo smutne zycie. szanuj tez zdanie innych. i uważaj bo w nastepnym komentarzu może ci pianka z buzi pójść.:DD

Anyway, filmik super w 2 momentach ten chłopczyk bardzio mnie wzruszył ^.^ ogólnie smuuutny ale aż strach pomyśleć że w prawdziwym życiu dzieje sie tak naprawdę..

ocenił(a) film na 6
nike55555

Czego niektórzy się spodziewali po okruchach życia? Na dodatek taki temat, który oczywiście można wspaniale rozwinąć, ale telewizyjne filmy nadawane o godzinie wczesnej, nie mogą pokazywać jakiś specjalnie drastycznych form. Wiadome jest, że dzieci są krzywdzone, nie rozumiem postępowania takich rodziców. Sytuacje ukazane w filmie - przypalanie żelazkiem, papierosami,zakopywanie żywcem dzieciaka to jedyne niestety ciekawe sceny w filmie. Te sztuczne sceny - jak dziewczynka, która zobaczyła lejącą się wodę z kranu od razu zaczyna płakać. Wiadome jest, że ludzie, dzieci przenoszą obrazy przeszłe na czas teraźniejszy i na odwrót, ale to nie znaczy, że jak osoba z urazami psychicznymi zobaczy piasek czy wodę, zacznie histeryzować, krzyczeć, wyrywać się i beczeć. Dużo było takich scen. Bardzo mi się nie spodowało nienaturalne przejście w zachowaniu córki. Gdybm była na jej miejscu owszem wzruszyłabym sie na widok obrozków poszkodowanych dzieci, ale tak szybko nie zmeiniłabym nastawienia do mojej matki i do tego, że nie spędza w ogóle ze mną czasu. Hmm. Myślę, że to tyle. Ogólnie ocena 6/10. Dużo zabrakło, temat smutny i wzruszający, ale ten film nie wziął mnie za serce.

ocenił(a) film na 2
nike55555

wybacz, ale jak sama zauważyłaś "szanuj zdanie innych", jak ci się film spodobał to dobrze. Po co od razu te emocje?

zgadnij_kto5

zgadnij kto5 - "wybacz" ? nie musisz mnie przepraszac haha. a taak, masz racje niepotrzebnie sie wkurzylam. powiedzmy emocje wziely gore ;D jak mniej bedzie takich ludzi jak zalozyciel tematu tym lepiej dla naszego zdrowia...xdd

nike55555

Sliczny film ..Maciek tu bardo fajnie zagrał!

ocenił(a) film na 9
komentarz

Piękny wzruszający po prostu to co przeżywał te chłopaczek to dramat koszmar! Film godny polecenia każdemu po prostu ponadczasowy !

komentarz

Jaki to tytuł filmu? oglądałam go kilka lat temu, ale nie pamiętam tytułu. Proszę podajcie ten tytuł :) Film o tym chłopcu co był maltretowany i został zakopany przez ojca itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones